Звіт за 2017:
лист від Голови
"Це був важкий, але цікавий рік.
Далі — стисло, чесно і по ділу,"
Денис Андрущенко,
Голова Ради ГО "Допомагай і Подорожуй"
Піт, біль та усмішки
Почнемо з нашого минулорічного плану 2017:

 • Презентація по методиці STEAM у Черкасах в рамках HT City — Зроблено!
 • Пілотний проект "Колібрі" у Черкасах — Зроблено! А ще активісти Орлівщини у Дніпропетровській області допомогли з другим таким коворкінгом.
 • 6 турів Help and Travel по Україні, включаючи один всеукраїнський тур (Ні), був лише один тур Київщиною;
 • Щонайменше один молодіжний обмін від Еразмус+ (Ні)
 • Ініціатива "Друзі": новий формат, ще масштабніша ініціатива, залучення партнерів (Зроблено!), хоча це не було масштабно, але ми залучили волонтерів з таких організацій як UReport, AIESEC, ФРІ та інші.
 • Адвокаційна робота: серія інтерв'ю (30) з метою знаходження крутих волонтерських проектів та організацій і їх об'єднання в ефективні партнерства, а також новий секретний проект (Ні);
 • НТ Service вестиме підрахунок волонтерських годин і презентує систему винагород та бонусів від партнерів (Ні).
 • На додачу, в нас нарешті є свій сайт, а ще ми отримали грант від USAID на проведення сесії зі стратегічного планування.

Отож, 4 "ні" та 5 позитивних моментів. І саме хороше стало можливим завдяки нашій команді, партнерам і друзям. Ви дивовижні!
Як керманич організації, я відчуваю, що ми могли більше. Десь не дотягнули, а десь відверто налажав я сам. У нас також було чимало ідей та натхнення, щоб молодь відкривала для себе волонтерство, організації ставали ефективнішими, а Україна відчувала підтримку від низових ініціатив.

Але на справі все вийшло інакше. Тим не менш, ми вдячні всім, хто підтримав Хелп у цьому році: порадою, контактами, фінансово, матеріалами, своєю працею, добрим словом… Це надзвичайно цінно.

Перепрошую за непорозуміння, що ставалися впродовж року. І таке буває, і про це потрібно говорити. Волонтерство — це благородна справа, але волонтери також люди. Як і в побуті, так і в бізнесі й громадському секторі стаються конфлікти й активісти ображаються одне на одного. Прошу вибачення особисто й сподіваюсь, що все-таки спільна мета вестиме нас уперед.

Більше цифр: volonterGO

Разом з AIESEC Ukraine, ми провели опитування "Молодь і волонтерство: активуйся!" серед молоді й громадського сектору щодо ефективності останнього. 61 респондент дав відповіді на наше чималеньке опитування:

- Більше 90% бачать розвиток українського суспільства в глобальному контексті;
- 80.3% знають ГО, яким бракує піару;
- Дві третини відповідей ствердні щодо неефективності окремих ГО;

Насторожує, що 42,6% думають, що деякі соціальні проекти й ГО можуть нашкодити громаді. При цьому 82% респондентів вважають, що в третьому секторі бракує співпраці з іншими ГО, 83,6% — з бізнесом та 85,2% — із владою.

Задля об'єднання громадського сектору ми запропонували різні підходи. Найпопулярнішими виявилися: 1) нетворкінг, 2) день відкритих дверей, 3) конференція та 4) хакатон.

Загалом можна виділити три тренди за 2017

 1. Зміни в суспільстві реально відбуваються. Активісти, бізнес та державний апарат можуть ефективно співпрацювати (приклад туру 2017).
 2. Волонтерство закріпилося в суспільстві, хоча й має стереотипний "мілітаризований" характер. Але принаймні ставляться до роботи волонтерів з повагою. Спасибі друзям по сеткору, які роблять цю діяльність ще й веселою та привабливою (читай "фановою та сексі"). Адже добре, коли ти волонтер за покликом серця. Ще краще, коли це відбувається регулярно. Країні — профіт. Волонтерам — легше.
 3. Проте, сектор досі фрагментований. Співпраця обмежується окремими проектами чи формальними партнерствами. Дивна конкуренція. Але якщо розібратися, в чому проблема, то й рішення знайдуться. Ентузіасти, долучайтеся.
Чого очікувати в 2018, зокрема від Хелпа?
Попереду ще багато роботи. Наша команда показала можливість інновацій у громадському секторі. В нас готові моделі проектів, якими ми ділимося безкоштовно.

Також Help and Travel знайшов свою нішу у сфері волонтерського туризму і відкритий для корпоративних турів. Хелпівці запрошуються організаторами вже на роботу :)

Пишіть на helpandtravel.ua@gmail.com

Щодо мене, то я не можу продовжувати цю подорож із Хелпом. Не бачу можливості реалізувати себе більше і, мабуть, буду кориснішим в іншій сфері. Найближчим часом команда омолодиться і з потужним ривком продовжить потрібну справу. Все вийде!

Якщо говорити за конкретні проекти та КРІ, це вже залежатиме від новообраної Ради й команди турів. Stay tuned.

Цінуйте команду, ходіть із нею на пейнтбол і просто збирайтесь на каву.
Будьте як хелпівці: інколі носіть яскраві футболки, а частіше — усмішки.
Всім любоу в новому році!

Щиро,
Денис Андрущенко

допомагайте і
подорожуйте
ГО «ДОПОМАГАЙ І ПОДОРОЖУЙ»
NGO «HELP AND TRAVEL»

Прозорість
Розвиток
TOP100 NGO
Help Awards
Help and Travel Service
HelpShop
Блоґ
Співпраця
Вакансії
Партнерство
Волонтери
Черкаси
Made on
Tilda